Podsumowanie ,,weekendu”

Weekend pełen emocji! Czas na podsumowania, bo już za nami pierwsza runda meczy ligowych oraz WTK Seniorek i Seniorów.

Wczoraj odbył się w Międzyzdrojach 2 WTK Seniorów i Seniorek. Największe gratulacje trzeba przyznać Sandrze Przywartej, która doszła do finału! Jej przeciwniczką była Joanna Kiedrowska, zawodniczka pierwszoligowa  reprezentująca UKS Chrobry Międzyzdroje. Niestety po walce i bardzo dobrej grze, Sandra przegrała pojedynek i przyznała wyższość przeciwniczki. Przegrywając mecz finałowy Sandra musiała walczyć o utrzymanie się na 2 miejscu z Katarzyną Grzegorczuk, grającą dla KTS-u Koszalinianin Koszalin. Niestety zabrakło odrobiny szczęścia i siły, tak więc zakończyła na nagradzającym pucharem, trzecim miejscu. Serdecznie gratulujemy Asi oraz Kasi i życzymy dalszych wygranych na arenie ogólnopolskiej!
Wśród mężczyzn najlepszą grą popisał się nasz trener i zawodnik drugoligowy, Jacek Łukasiewicz. Po wspaniałej grze, wielkich bojach oraz równie bardzo dobrze grających przeciwnikach zakończył turniej na 4 miejscu.

Wszystkim zawodnikom promującym nasze miasto Police oraz barwy klubu UKS Champion serdeczne dzięki, za godne reprezentowanie, sportową walkę oraz miłą atmosferę, a osobom, które otrzymały przepustkę na II Grand Prix Polski życzymy powodzenia oraz jak najlepszych wyników sportowych!

Kończąc temat ostatnich zawodów i cofając się kilka miesięcy wstecz, pamiętamy jak dziś, pierwszy występ naszej pierwszoligowej drużyny. Było to dla nas wielką radością, że mamy w końcu upragniony awans i możemy zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami. Wiedzieliśmy, że będzie trudno, że trzeba dać z siebie więcej niż do tej pory, że każda porażka musi nas jeszcze bardziej motywować i dawać większego kopa do jeszcze bardziej intensywniejszych treningów. Czy to nam się udało? Czy były kryzysy? Jakie było wsparcie wśród rodziny, bliskich, znajomych?
Oczywiście, że łatwo nie było. Nieraz chodziło po głowie: ,, Daj sobie spokój, odpuść ten trening.”, ale im więcej było takich myśli, im więcej mówiono z zewnątrz: jeszcze czegoś brakuje do wygranej, tym większe wsparcie było od trenerów, drużyny, kibiców. Za to już teraz WIELKIE DZIĘKI w imieniu całej drużyny! Tenis jest naszą pasją i gramy dlatego, bo to kochamy, ale dzięki Wam staje się on również piękną przygodą, która pozostanie w nas.

Champion po pierwszej rundzie jest na 10, czyli ostatnim miejscu, lecz mimo samych porażek, podchodzimy do nadchodzącej drugiej rundy z podniesionymi głowami. CHAMPION, jak sama nazwa wskazuje, jest zwycięzcą i mimo ostatniego miejsca nie mamy w sobie przegranej. Porażka byłaby zależna od poddanie się, my zaś po pierwszej rundzie przyznajemy wyższość naszych przeciwniczek oraz gratulujemy wygranych, ale w nadchodzącej rundzie będziemy dawać z siebie jeszcze więcej i walczyć do ostatniej piłki!

Co do pozostałych drużyn ligowych, zaczynając od najmłodszych czyli 4 ligi, uplasowali się na ostatnim miejscu więc pełni mobilizacji, patrząc na podejście naszych dziewczyn, zaczną kolejną rundę z nowymi doświadczeniami, wiedząc ile potrzeba pracy, by w końcu pokonać przeciwnika.

3 liga: przed nimi jeszcze jedno starcie na wyjeździe w przyszłą sobotę, lecz do tej pory są na 8 z 10.

2 liga: bezpieczne miejsce, bo 5 czyli bez ryzyka spadku. Patrząc na tegoroczne drużyny, które są wyrównane, tym większe gratulacje zajęcia tego miejsca. Życzymy oczywiście jeszcze lepszych wyników i trzymamy kciuki!

Pozdrawiamy wszystkich czytelników! Miłego tygodnia! 🙂

Udostępnij na: