Historia klubu

Historia klubu UKS CHAMPION POLICE

Klub powstał w 2004 r. z inicjatywy zapaleńców takich jak: Mariusz Różycki, Wiesław Prus, Robert Wymiatał, Tadeusz Pośpiech i Kazimierz Mikulski.

Na początku stworzono pierwszą drużynę męską, która w składzie: Jan Chrobociński, Mariusz Różycki, Robert Wymiatał, Tadeusz Pośpiech, Wiesław Prus i Kazimierz Mikulski uczestniczyła w rozgrywkach o mistrzostwo IV-ej ligi (była to najniższa klasa rozgrywkowa, V ligi wówczas nie było). W sezonie 2004/2005 IV ligę ukończyliśmy na 3. miejscu.

W kolejnym sezonie 2005/2006 do drużyny dołączył Robert Wojciechowski,
z którym wygraliśmy ligę i awansowaliśmy do III-ej ligi.

W sezonie 2006/2007 w składzie: Robert Wymiatał, Robert Wojciechowski, Rafał Smoliński, Alex Sorokin wygraliśmy turniej barażowy o awans do II-ej ligi. Od tego czasu uczestniczymy nieprzerwanie w rozgrywkach II-ej ligi w różnych składach. Zawodnicy którzy mieli wkład w utrzymanie klubu na tak wysokim poziomie to: Mariusz Różycki, Tadeusz Pośpiech, Kazimierz Mikulski, Wiesław Prus, Wiesław Kuliński, Ryszard Zapędowski, Jan Chrobociński, Robert Wymiatał, Robert Wojciechowski, Leszek Lejkowski, Marek Frankel, Rafał Smoliński, Robert Kędziora, Adam Woźniak, Adam Zarzycki, Jakub Wojewoda, Ireneusz Miklis, Mariusz Kupisz, Artur Szczurowski, Bartosz Dobrowolański, Alex Sorokin, Jacek Łukasiewicz, Piotr Bajson, Mariusz Pogorzelski, Marcin Jurkiewicz, Kamil Kiljanek, Karol Dzida, Marek Marczuk, Maciej Stadnik, Roman Frejusz, Marcin Jankowski, Paweł Wojciechowski.

W sezonie 2019/2020 wystartowaliśmy z trzema zespołami biorącymi udział w rozgrywkach II,III i V-ej ligi. W drużynie drugoligowej nastąpiły wzmocnienia personalne, a mianowicie przyszli do nas tacy zawodnicy jak Michał Kluczyński
i Dawid Kosiński, co spowodowało że w tym sezonie walczymy o awans do pierwszej ligi. W meczu barażowym Ochman Raszków pokonał Championa Police 6-1.
W sezonie 2020/2021 Champion Police ponownie wygrywa grupę północną w
II lidze. Skład Championa: Kamil Kiljanek, Damian Szczerba, Michał Kluczyński, Mariusz Pogorzelski i Marcin Jurkiewicz. W fazie play off Champion przegrał 4:6
z Wametem Dąbcze.

Kobiety w CHAMPIONIE

W latach w 2011/2012 powstała w klubie drużyna kobiet która w sezonie 2014/2015 awansowała do I-ej ligi, po czym spędziwszy sezon w I–ej lidze dziewczęta spadły do II-ej ligi i po rocznej przerwie z powrotem awansowały do I-ej ligi. Niestety nastąpiły kłopoty personalne i zespół spadł ponownie do II-ej ligi. Dziewczęta porozjeżdżały się po świecie i zespół przestał istnieć. Skład  w jakim kobiety grały to: Anna Grygorcewicz, Iwona Rosik, Dorota Gadomska, Sandra Przywarta, Martyna Moskwa, Anna Jędrzejewska, Karin Kmiecik, Natalia Kocoń, Martyna Łebek i Paulina Poźniak.

Udostępnij na:

Miłośnicy tenisa stołowego

Translate »